دکوراسیون منزل با وسایل ساده

دکوراسیون منزل با وسایل ساده | دکوراسیون داخلی درگرگان :برای اینکه یک دکوراسیونی ایده آل و زیبا داشته باشیم کافی است چند نکته اصلی در مورد دکوراسیون را بدانیم تا بتوانیم به ساده ترین روش ممکن بهترین نتیجه را برداشت کنیم.با ارائه این مقاله می توانیم شما را در این امر راهنمایی کنیم.
سادگی در طراحی سرویس بهداشتی

در یک سرویس بهداشتی هیچ چیز مثل یک حوله سفید نمی تواند قدرت تمیزی را به نمایش بگزارد.همچنین می توان از گلدان با رنگ آبی و با گل های سبز رنگ , جلوه ایی ساده و زیبا به سرویس بهداشتی داد.از شمع ها غافل نشوید که اکسسوری های بسیار آرام بخش هستند.

چیدمان کتابخانه

سروسامانی به کتابخانه خود دهید .یک نظمی به کتابخانه خود بدهید و همچنین می توانید جلد بعضی از کتاب ها را تعویض کنید.قسمتی از کتابخانه را که خالی هست با قاب های عکس پر کنید و یا می توانید از شمع استفاده کنید.
از رنگ ها و لوازم طبیعی استفاده کنید | دکوراسیون داخلی درگرگان

یک ظرف را از میوه های خوش رنگ پر کنید و در فضای آشپزخانه قرار دهید تا حس زندگی را به محیط بدهد.همچنین از گلدان یا ظرف شیشه ایی پر از گل های طبیعی به استقبال طبیعت بروید.
خوابی رویایی با رنگ سفید

از ملحفه و روبالشتی های ی به رنگ سفید استفاده کنید .سعی کنید رنگ های گرم و متنوع را با اکسسوری به اتاق خود وارد کنید.

دکوراسیون ساده و محلی با صنایع دستی

سبدهای بافته شده از حصیر و کنف را تهیه کنید و از آنها برای نگهداری اشیا کوچک در قسمت‌های مختلف خانه استفاده کنید. این سبدها در فضاهای مختلف خانه مانند آشپزخانه، اتاق کودک، نشیمن و …کاربرد دارند.

دسترسی آسان با وسایل ساده| دکوراسیون داخلی درگرگان
در آشپزخانه برای نگهداری ادویه‌جات، ظروف شیشه‌ای تهیه کنید و نام هر یک را بر روی آن بنویسید. بهتر است جاادویه‌ها را در کشوهای بزرگ که معمولا در زیر گاز رومیزی تعبیه می‌شوند، قراردهید تا با یک نگاه بتوانید بدون هیچ مانعی آنها را بردارید.
فضای خصوصی با یک مبل ساده

در منزل خود فضایی را برای خود در نظر بگیرید تا زمانیکه به آرامش احتیاج دارید به آنجا بروید.می توانید این فضا را با یک مبل ساده بوجود آورید.
سادگی را پیشه کنید| دکوراسیون داخلی درگرگان

زمانیکه که لوازم شما بیش اندازه زیاد باشد حالت سردرگمی و آشفتگی به محیط می دهد .سعی کنید سادگی را پیشه کنید و هر چیز را در جای خود قرار دهید و از مبلمان با فاصله های مناسب استفاده کنید.این کار باعث می شود هر عنصر در جای خودش زیبایی دو چندان داشته باشد.

یک نشیمن مجلل ولی با لوازم ساده

اگر می خواهید یک نشمین و پذیاریی زیبا داشته باشید حتما از میز پذیرایی با یک رومیزی زیبا استفاده کنید مهم نیست که از چه سبکی پیروی می کنید شما باید از لئازم ساده یک پذیرایی مجلل از مهمانی خود داشته باشید.

تقارن، رمزی برای سادگی و آرامش

تقارن همیشه در محیط پیشنهاد نمی شود ولی برای اینکه تعادل و آرامش و زیبایی را به فضا بدهید بهتر است اشیا را قرینه سازی کنید و در اتاق چیدمان کنید.مانند قرار دادن دو شمعدان روی میز ناهارخوری و یا اطراف تختخواب باعث می شود حس امنیت بالا رود.

اشپزخانه و دکوراسیون

اشپزخانه و دکوراسیون :امروزه آشپزخانه قلب خانه محسوب می شود.و دکوراسیون آن بسیار قابل توجه است.که طراحی آن با توجه به مثلث کارفرضی که بین یخچال،‌سینک ظرفشویی و گاز می باشد استفاده می کنیم.

مهم ترين مراحل انتخاب,ساخت و اجراي کابينت اشپزخانه را با هم بررسي مي کنيم

1-طراحي دکوراسيون و کابينت اشپزخانه
2-ساخت دکوراسيون و کابينت اشپزخانه
3-نصب کابينت اشپزخانه

مراحل مهم برای تدارک دکوراسیون اشپزخانه

1-قدم اول یادداشت طراحی
2-قدم دوم آنالیز وبررسی اشپزخانه فعلی
3-قدم سوم تهیه فهرست خواسته ها
4-قدم چهارم ترسیم پلان فعلی اشپزخانه قبل از تغییر

طریقه نظافت کابینت های ام دی اف:

برای نظافت کابینت های ام دی اف باید از اسفنج یا دستمال های نرم وغیر زبر استفاده کرد.به یاد داشته باشید که استفاده از دستمال های زبر یا اسکاج برای نظافت کابینت ها مخصوصا کابینت های براق باعث از بین رفتن سطح صیقلی و مخطوش شدن آن میشود.

برای نظافت کابینت ها در صورت نیاز از پاک کننده های غیر اسیدی و الکلی استفاده شود. پس از نظافت با دستمال مرطوب حتما کابینت ها را با دستمال خشک پاک کنید تا لکه های آب از روی کابینت پاک شود.

نظافت کابینت های هایگلاس نیز از این قاعده مثتثنی نیست با این تفاوت که با دستمال نیمه مرطوب برای تمیز کردن استفاده شود و دستمال خشک بعد از کشیدن دستمال مرطوب فراموش نشود تا از لکه های ایجاد شده احتمالی آب جلوگیری شود.

چگونه یک اشپزخانه خوب و زیبا با نور کافی داشته باشیم

اشپزخانه : قبل از همه چیز بهتر است یک تعریف درست از اشپزخانه خود داشته باشیم. کارکردن درفضای اشپزخانه,یک امری تکراری است.

پس بهتر است با یک طراحی خوب,انگیزه و انرژی کافی را برای کارکردن در انجابه وجود اورد فضای کافی برای ذخیره سازی و سطح کار مناسب این اشپزخان را میتوان از جمله عوملی دانست که ان را برای هر کاربری دلخواه می کند با این که اشپزخانه,فضای بزرگی دارد.

اما به دلیل تعداد زیاد کابینت ها,اگر رنگ تیره ای برای انها انتخاب می شد.فضای سنگینی ایجاد می گردید.این رنگ روشن,بر دلبازی و وسعت اشپزخانه تاکید بیشتری کرده است.

نظافت سینک: توصیه اولیه برای نظافت سینک براق کننده هایی هستند که به اسم جلاسنج معروفند ومعمولا در داخل جعبه های سینک وجود دارند.

راه دومی نیز وجود دارد و آن زدن جوش شیرین است و با آن میتوانید سینک را تمیز کنید و بعد در صورتی که لکه آب روی سینک ماند نظافت را با سرکه ادامه دهید ضمنا برای ضدعفونی کردن سینک میتوانید از نمک خشک استفاده کنید و بعد از 30 دقیقه سینک را آب بکشید.

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

طراحی دکوراسیون آشپزخانه ایرانی :طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه یکی از جذاب ترین مباحث طراحی داخلی است.
در این بخش قصد داریم به ۵ نکته مهم در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ایرانی اشاره کنیم که شاید در گذشته توجه کمتری به این نکات داشته ایم.
نکاتی مهم در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ایرانی
۱- توجه به مثلث کار
مثلث کار یک مثلث فرضی است که در طراحی داخلی آشپزخانه فرض می شود و سه راس آن شامل “سینک ظرفشویی” ،
“اجاق گاز” و “یخچال” می باشد . البته لازم به ذکر است در آشپزخانه های کوچک چیدمان این سه عنصر ممکن است
به صورت خطی انجام شود ! رابطه این سه عنصر در آشپزخانه بایستی به گونه ای باشد که نه آنقدر فاصله بین آنها زیاد باشد
که موجب رفت و آمد طولانی شود و نه آنقدر کم و تنگاتنگ باشد که موجب تداخل و اختلال در مسیر رفت و آمد شود .
بهترین شرایط به این صورت است که محیط این مثلث بین ۴.۸ تا ۶ متر باشد .

۲- نور و تهویه طبیعی و مصنوعی

در بحث نورگیری ، فضای آشپزخانه ، جزء فضاهای فرعی دسته بندی می شود .
به عبارت دیگر ، نیاز به پنجره ، برای آشپزخانه ضرورتی ندارد و تعبیه یک نورگیر برای این فضا کفایت می کند .
اما اگر پنجره ای برای تهویه طبیعی و مستقیم در نظر گرفته شود یک آپشن مثبت برای آن آشپزخانه تلقی می شود .
توجه داشته باشید اجاق گاز را هیچگاه در نزدیکی پنجره یا جریان مستقیم تهویه قرار ندهید .
سینک ظرف شویی یکی از بهترین عناصری است که می تواند برای قرارگیری در نزدیکی پنجره انتخاب نمود ،
چراکه جریان مستقیم هوا موجب خشک شدن فضای مرطوب سینک ظرف شویی می شود .
استفاده از تهویه مصنوعی در آشپزخانه حتی در صورت وجود تهویه طبیعی ، ضروری و لازم است .
همچنین استفاده از نور مصنوعی در فضای آشپزخانه نباید طوری طراحی شود
که موجب خیرگی چشم و یا حواس پرتی کاربر در استفاده از بخش های مختلف آشپزخانه شود .

۳- توجه به ترکیب رنگ

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ، ترکیب رنگ از جایگاه ویژه ای برخوردار است .
ترکیب رنگ در آشپزخانه تحت تاثیر بخش های مختلف فضای داخلی می تواند شکل بگیرد .
مثلا اگر دکوراسیون پذیرایی شما تم کِرم-قهوه ای دارد بهتر است از کابینت هایی با هارمونی گرم و نزدیک به رنگ نشیمن استفاده نمایید .
اگر فضای آشپزخانه تان کوچک است ، استفاده از رنگ های روشن و براق پیشنهاد می شود .

۴- توجه به جنس و متریال

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ایرانی جنس کابینت ها ، کف سازی و بدنه از اهمیت ویژه ای برخوردار است .
در کف سازی و بدنه آشپزخانه از مصالحی استفاده نمایید که در برابر آتش و شستشو مقاومت قابل قبولی داشته باشد .
سرامیک یکی از بهترین متریال ها برای این زمینه به حساب می آید که علاوه بر دو فاکتور مقاومت در برابر حرارت و رطوبت ،
دارای تنوع در طرح و قیمت مناسب است .
در طراحی داخلی آشپزخانه به هیچ وجه از متریال لیز و لغزنده استفاده نکنید .

۵- استفاده از گل و گیاه

یکی دیگر از ویژگی های مشهود طراحی دکوراسیون آشپزخانه ایرانی استفاده از گل و گیاه است .
استفاده از گل و گیاهان زینتی در فضای داخلی آشپزخانه علاوه بر آرامش جسم و روح موجب تهویه طبیعی فضای داخلی نیز می شود .
پس پیشنهاد میکنیم گزینه بهره گیری از گیاهان و گل ها را در دکوراسیون آشپزخانه فراموش نکنید .

 

شیوه های تمیز کردن انواع پوشاک

شیوه های تمیز کردن انواع پوشاک : برای آنکه پوشاک شما بیشتر عمر کنند و دیرتر کهنه به نظر برسند این توصیه ها را جدی بگیرید.

پوشاک چرمی: برای شستن پارچه های چرمی کمی پودر رختشویی را داخل آب سرد حل کنید و پارچه را در آن قرار دهید و بعد از یک ربع با ملایمت روی آن دست بکشید سپس پارچه را آب بکشید.

پارچه چرمی را هرگز چنگ نزنید و نچلانید، بعد از این مرحله پارچه را در آبی که کمی پودر صابون در آن حل کرده اید قرار دهید تا نرم و لطیف گردد، سپس پارچه را آبکشی کرده و آویزان کنید تا خشک شود.

هیچ گاه پارچه را روی رادیاتور، شوفاژ و لوازم گرم کننده قرار ندهید، زیرا باعث خشک شدن چرم می شود. هیچ گاه در شست وشوی لباس های چرمی از وایتکس استفاده نکنید.

شیوه های تمیز کردن انواع پوشاک

پوشاک نخی : این نوع پارچه ها را می توانید با ماشین یا با دست بشویید. دمای آب می تواند حداکثر درجه باشد.

در شست وشو و لکه زدایی آنها از اسیدها و بازهای قوی استفاده نکنید. لباس های رنگی و سفید را جدا از هم بشویید. اگر می خواهید از مواد رنگ بر استفاده کنید حتما قبلا در گوشه ای نامعلوم از لباس آن را امتحان کنید.

پوشاک نایلونی همراه با پلی استر: این نوع پارچه ها را باید با آب سرد آبکشی کنید. اگر جنس این نوع پوشاک فقط نایلونی است، توصیه می شود آن را با دست بشویید. لباس های سفید و رنگی را جدا از یکدیگر بشویید. از به کار بردن آب اکسیژنه یا هر ماده رنگ بر دیگر روی آن خودداری کنید.

مجموعه پوشاک آبتین با ويژگي‌هاي منحصر به فرد خود در سبک طراحي و حساسيت‌هاي خاص در توليد جايگاه ويژه و شناخته شده‌اي را بدست آورده و معنایي معادل کيفيت، دوام و مرغوبيت را ايفا می نمايد.

چگونگی تشخیص کیفیت و مرغوبیت لباس

کیفیت و مرغوبیت لباس

 کیفیت و مرغوبیت لباس :شما باید پیش از خریدن پوشاک کیفیت آن را چک کنید تا از مرغوبیت آن مطمئن بشوید. در اینجا نکاتی را برای شما ذکر می کنیم تا بتوانید به سرعت کیفیت لباس مورد نظر خود را تشخیص بدهید.

اگر پارچه لباس طرح دار است: آن را کنترل کنید تا مطمئن شوید که طرح و الگوهای پارچه در قسمت دوخت و درزها، خصوصا در ناحیه شانه، یقه و جیب های دوخته شده به لباس، مرتب و یکدست باشد.

کیفیت و مرغوبیت لباس

پارچه را بالا ببرید و در مقابل نور نگاه کنید : مطمئن بشوید که بافت پارچه محکم است و نخ و تار و پود خراب یا شل نداشته باشد؛ اگر پارچه مهره دوزی یا پولک دوزی شده است، دقت کنید که آنها کاملا چسبیده و متصل به پارچه باشند.

بافت و تار و پود پارچه را امتحان کنید: تارهای عمودی باید مستقیم از بالا به پایین لباس باشد و تارهای افقی باید با زاویه ۹۰ درجه نسبت به آنها امتداد داشته باشد.

به لبه های لباس دقت کنید: لبه های دوخته شده لباس باید تقریبا نامرئی و غیر قابل مشاهده باشد. لبه پایین لباس باید راست و مستقیم باشد و منحنی یا چین خورده نباشد.

دقت کنید که آستر لباس با برش پارچه لباس منطبق باشد

آستر لباس باید به طور یکنواخت قرار گرفته باشد و نباید تا لبه انتهایی لباس امتداد داشته باشد.

مطمئن بشوید که دگمه ها و جادگمه ها محکم دوخته شده اند: معمولا هرچه پیراهن تعداد دگمه بیشتری داشته باشد، کیفیت بهتری نیز دارد. داشتن دگمه اضافی هم نکته مثبتی است.

 کیفیت و مرغوبیت لباس

اگر لباس زیپ دارد، زیپش را چند بار بالا و پایین بکشید : مطمئن بشوید که به راحتی و نرمی حرکت می کند و گیر نمی کند. زیپ معمولا باید به رنگ لباس باشد.

قد پارچه را مقایسه کنید:شلوار، پیراهن، دامن یا هر لباسی که قصد خرید آن را دارید، از وسط درازای آن تا بزنید تا مطمئن بشوید که دو طرف چپ و راست متقارن است. چک کنید که طرف چپ و راست یقه از نظر شکل و اندازه برابر باشد.

نگاه کنید که آیا تمام کوکهای لباس محکم و درست است یا نه

شما باید در هر ۲.۵ سانتی متر پارچه، حدود ۸ تا ۱۲ کوک ببینید.

چروک شدن پارچه را امتحان کنید: برای اینکه مطمئن باشید که لباسی را که قرار است در طول روز به تن داشته باشید به زودی چروک نمی شود باید برای چند ثانیه پارچه ی آنرا در دست مچاله کنید و ببینید که به راحتی چروک می شود یا نه .

به این ترتیب اگر به راحتی چروک نشد از جنس پارچه ی استفاده شده در آن کاملا مطمئن می شوید و از این لحاظ مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد.

مجموعه پوشاک آبتین با ويژگي‌هاي منحصر به فرد خود در سبک طراحي و حساسيت‌هاي خاص در توليد جايگاه ويژه و شناخته شده‌اي را بدست آورده و معنایي معادل کيفيت، دوام و مرغوبيت را ايفا می نمايد.

راه کارهایی برای تمیزی کفش ها

راه کارهایی برای تمیزی کفش ها

راه کارهایی برای تمیزی کفش ها : پوشیدن کفش تمیز یکی از نشانه های شخصیتی شماست . کفش ها انواع مختلفی دارند و روش تمیزکردن آنها با یکدیگر متفاوت است.

تمیز کردن کفش هم با توجه به جنس آنها فوت و فن های خاصی دارد که هر کسی آن را نمی داند.شما با استفاده از چند روش ساده،همیشه می توانید کفش تمیز و نویی داشته باشید.

راه کارهایی برای تمیزی کفش ها

 • پاک کردن کفش کتانی: اگر درخانه کفش کتانی دارید و زیاد آن را می پوشید، حتماً می دانید که این کفش ها خیلی زود کثیف می شوند. چاره کار شما برای تمیز کردن آن استفاده از شامپو فرش است. چه طور فرش ها را با شامپوفرش تمیز می کنید، برای کفش ها هم همان کار را بکنید.
 • پاک کردن کفش های جیر: برای پاک کردن کفش های جیر می توانید از یک مداد پاک کن کمک بگیرید. ابتدا خطوط و لکه های روی کفش را پاک کنید. سپس یک برس نرم کفش را رویش بکشید تا گرد و غبار کفش پاک شود.
 • پاک کردن کفش های رنگ روشن: کفش های سفید و روشن را با ساده ترین و دردسترس ترین وسیله تمیز کنید با خمیر دندان یا شیرپاک کن. این مواد را روی یک تکه پنبه بمالید و کفش خود را تمیز نمایید و بعد از تمیز کردن کفش آن را با آب شست وشو دهید.

راه کارهایی برای تمیزی کفش ها

 • پاک کردن پاشنه کفش: پاشنه های کفش معمولاً زود دچار لک و آسیب دیدگی می شوند. برای برطرف کردن این معایب از اسپری های رنگی ماشین استفاده کنید. این کار به دوام پاشنه کفش نیز می افزاید.
 • طریقه خشک کردن کفش های چرمی: کفش های چرمی خود را بعد از شستن و یا تمیز کردن  هیچ گاه در کنار بخاری یا شومینه خشک نکنید. بلکه داخل آن را از روزنامه خشک پر کنید. تا نم آن گرفته شود.

مجموعه پوشاک آبتین با ويژگي‌هاي منحصر به فرد خود در سبک طراحي و حساسيت‌هاي خاص در توليد جايگاه ويژه و شناخته شده‌اي را بدست آورده و معنایي معادل کيفيت، دوام و مرغوبيت را ايفا می نمايد.

برای همیشه از دست چروک‌ها راحت شوید

از دست چروک‌ها راحت شوید

 از دست چروک‌ها راحت شوید :  داشتن لباس چروک در منزل از معضلات خانم ها و آقان است ..

اگر لباسی در خانه دارید که بعد از شست‌وشو زیاد چروک می‌شود و باعث ناراحتی شماست با رعایت روش های زیر برای همیشه از این دردسر خلاص شوید.

تنها کافی است برای جلوگیری از چروکیدگی لباس به مقدار مساوی مایع نرم‌کننده لباس را با سرکه سفید و آب ترکیب کنید و آن را در ظرف افشانه‌دار ریخته و پس از شستن لباستان به میزان اندکی روی آن اسپری کنید تا خشک شود. این کار موجب می‌شود که چروک‌های لباس کمتر شود.

از دست چروک‌ها راحت شوید

در هنگام مسافرت چروک نشدن لباس ها برای همه اهمیت زیادی دارد ، چگونگی جمع آوري و قرار دادن لباس‌ها در چمدان بسيار مهم است اگر مي‌خواهيد لباس‌هايتان در حين بسته بندي در چمدان چروک نشوند، به توصيه های زیر عمل کنید:

 • جلوگيري از چروک و تا خوردن لباس در چمدان : هنگام تا زدن لباس‌ها و قرار دادن آنها در چمدان براي اينکه مابين لباس، خط تا نيفتد، درمحل تا، يک تکه دستمال يا کيسه فريزر بگذاريد.
 • پارچه‌های مخمل و ابریشم اگر تا شوند و در کمد یا چمدان نگه‌داری شوند، خط می‌اندازند که جلوه و بافت پارچه از بین می‌رود، این پارچه‌ها را دور یک استوانه بپیچید و تا نکنید.
 • جلوگيري از چروک شدن شلوار: توصيه مي‌شود ابتدا قسمت بالاي شلوار را قرار دهيد، سپس بقيه ي لباس‌هايتان را روي آن بگذاريد و بعد پاي شلوار را روي لباس‌ها برگردانيد. برای اینکه شلوار شما خط اتوی خوبی داشته باشد، در محل خط انداختن شلوار صابون بکشید و سپس اتو کنید.

مجموعه پوشاک آبتین با ويژگي‌هاي منحصر به فرد خود در سبک طراحي و حساسيت‌هاي خاص در توليد جايگاه ويژه و شناخته شده‌اي را بدست آورده و معنایي معادل کيفيت، دوام و مرغوبيت را ايفا می نمايد.

علائم بین‌المللی شست و شو

علائم بین‌المللی شست و شو

علائم بین‌المللی شست و شو : علائم بین‌المللی دستورالعمل مراقبت از پوشاک و پارچه‌ها اغلب به نوع شست و شو اشاره می‌کند که شامل شست و شوی دستی یا ماشینی، درجه حرارت آب شست و شو، امکان یا عدم امکان استفاده از مواد سفید کننده، نحوه خشک کردن پارچه، روش و درجه حرارت برای اتوکشی آن می‌باشد.

علائم بین‌المللی شست و شو

شما هم اگر مایلید لباس‌هایتان از عمر طولانی برخوردار شوند بهتر است پیش از شروع شست و شوی البسه، به دستورالعمل‌های شستشوی توجه فرمائید.

شست و شوی عادی (دمای معمولی آب)
شست و شوی سرد (حداکثر دما 30 درجه سانتی‌گراد)
شست و شوی ولرم (حداکثر دما 40 درجه سانتی‌گراد)
شست و شوی گرم (حداکثر دما 50 درجه سانتی‌گراد)
شست و شوی کمی داغ (حداکثر دما 60 درجه سانتی‌گراد)
شست و شوی داغ (حداکثر دما 70 درجه سانتی‌گراد)
شست و شوی جوش (حداکثر دما 95 درجه سانتی‌گراد)
شست و شوی الیاف مصنوعی، ضد چروک
شست و شوی لباس‌های پشمی، با دور آرام و آهسته
شست و شو فقط با دست
شست و شو نشود!

استفاده از سفیدکننده

مجاز به استفاده از ماده سفیدکننده (لکه بر)
فقط مواد سفیدکننده غیر کلرینی (در صورت نیاز)
از مواد سفیدکننده (لکه بر) استفاده نشود

اتو کشیدن

قابل اتوکشی
اتوکشی با حرارت پائین
اتوکشی با حرارت متوسط
اتوکشی با حرارت زیاد
از اتوی بخار استفاده نشود.
اتو نشود.

مجموعه پوشاک آبتین با ويژگي‌هاي منحصر به فرد خود در سبک طراحي و حساسيت‌هاي خاص در توليد جايگاه ويژه و شناخته شده‌اي را بدست آورده و معنایي معادل کيفيت، دوام و مرغوبيت را ايفا می نمايد.

۵ نکته برای تمیز کردن لباس‌های سفید

تمیز کردن لباس‌های سفید

تمیز کردن لباس‌های سفید : همه ی ما لباسهایی به رنگ روشن یا سفید داریم که تمیز نگه داشتن آن دغدغه ماست . پوشاک به رنگ روشن همیشه یک نوع نگرانی را برای صاحب آن به دنبال دارد زیرا در تمام این‌مدت فرد نگران کثیف شدن لباس‌های خود است. توجه به نکات زیر کمک می‌کند تا آنها را همیشه تمیز نگه دارید.

تمیز کردن لباس‌های سفید

لباس‌های سفید را به محض درآوردن از تن بازرسی کنید. زیر بغل‌ها، گردن و محل‌های انشعاب لباس را از نظر عاری بودن از هرگونه لکه کنترل کنید.

اگر می‌توانید مواردی که با ماشین‌لباسشویی قابل شستشو است را قبل از اینکه کثیفی کاملاً جذب لباس شود یا ماسیده بشود تمیز کنید.

لکه‌های چربی

لکه‌های چربی به کار بیشتری نیاز دارند. اطمینان حاصل کنید خشکشویی برای سفید کردن پارچه‌های روشن راه‌حل‌های معینی از قبیل ماشین مخصوص و یا حلال خاصی به کار می‌برد.

این کار از زرد شدن لباس‌های سفید که یک مشکل عمومی در خشکشویی‌هاست جلوگیری می‌کند.

شست‌وشوی صحیح

قبل از هر کاری لباس‌ها را در آب با گرمای مناسب شست‌وشو دهید سپس به آن سفیدکننده‌ها را اضافه کنید.

اگر لکه‌ها هنوز باقی مانده‌اند آنها را در آب‌گرم همراه با سفیدکننده به مدت ۳۰ دقیقه نگه‌دارید سپس آنها را بشویید یا از آب لیمو(برای لکه‌های غذا) استفاده کنید، سپس بگذارید تا در آفتاب خشک شوند آنگاه مجدداً آنها را بشویید.

تمیز کردن لباس‌های سفید

بررسی اتو

مطمئن شوید از اتو آب کثیف نمی‌چکد و لبه‌های آن زدگی نداشته باشد، چرا که لبه‌های اتو مستقیماً با لباس تماس دارد. اگر اتو تمیزکننده خودکار دارد مرتباً از آن استفاده کنید تا از چکیدن آب کثیف جلوگیری شود.

اتوی گرم را روی موم کاغذی حرکت دهید تا آهار آن پاک شود و اگر احیاناً لباس با لکه‌های زرد رنگ کثیف شد سریعاً آن را بشویید. استفاده از آب مقطر بسیار مناسب است و تفاوتی در شرایط نگهداری البسه سفید ایجاد نمی‌کند.

در مورد عادات قدیمی تجدید نظر کنید

اگر اولین فکر شما رسیدن به سفیدکننده کلرین است باید در آن تجدیدنظر کنید. هر چند این سفیدکننده لباس‌های کتانی محکم سفید را در آب‌گرم تمیز می‌کند ولی بسیاری از کارشناسان استفاده از آن را برای لباس‌هایی با جنس نایلون، پلی‌استرها و سینتتیک‌ها پیشنهاد نمی‌کنند.

مجموعه پوشاک آبتین با ويژگي‌هاي منحصر به فرد خود در سبک طراحي و حساسيت‌هاي خاص در توليد جايگاه ويژه و شناخته شده‌اي را بدست آورده و معنایي معادل کيفيت، دوام و مرغوبيت را ايفا می نمايد.

راه کارهایی برای تمیزی کیف ها

راه کارهایی برای تمیزی کیف ها

راه کارهایی برای تمیزی کیف ها: تمیز کردن کیف هم با توجه به جنس آنها فوت و فن های خاصی دارد که هر کسی آن را نمی داند.شما با استفاده از چند روش ساده،همیشه می توانید کیف تمیز و نویی داشته باشید.

راه کارهایی برای تمیزی کیف ها

 • کیف های چرمی: روی کیف را با کمی مخلوط شیر و تربانتین پاک کنید. سپس با یک دستمال تمیز آن را خشک کنید و با واکس بی رنگ، کیف را واکس بزنید و در آخر با یک برس نرم کیف را براق کنید.
 • کیف های پارچه ای: کمی پودر تالک روی کیف بپاشید. سپس به کمک برس، اضافات پودر را پاک کنید. اگر باز هم لکه ای روی کیف باقی ماند، آن را با کمی آب و صابون پاک کنید. سپس با یک پارچه آغشته به آب سرد و سرکه جای لکه را آب کشی کنید.
 • کیف های جیر: با یک دستمال خشک، گرد و غبار کیف را بگیرید. سپس لکه های آن را به وسیله یک کاغذ سمباده نرم پاک کنید. با یک برس مخصوص جیر، کیف را برس کنید تا کاملاً تمیز شود.
 • کیف های ورنی: با یک دستمال نم دار، کیف را تمیز کنید. سپس با یک پارچه نرم و خشک، آن را خشک کنید تا براق شود. اگر داخل کیف از جنس حصیر است، آن را با کمک کاغذ سمباده پاک کنید و اگر گوشه کیف کمی ساییده شده با کمک رنگ و قلم مو این قسمت ها را رنگ بزنید برای جلوگیری از پوسته، پوسته شدن و ترک خوردن کیف ورنی، آن را با کمی وازلین یا کرم معمولی دست و صورت چرب کنید.

راه کارهایی برای تمیزی کیف ها

کیف های مخمل

 • از هر بار استفاده، کیف مخمل را با یک برس زبر پاک کنید و گرد و غبار آن را بزدایید. سپس کیف را با یک کاغذ ضخیم محافظت کنید تا دوباره گرد و خاک به خود نگیرد.
 • کیف های منجق دار: ابتدا کیف را با یک اسفنج، مرطوب پاک کنید، اسفنج را می توان با مخلوط آب و صابون مرطوب کرد، سپس با یک پارچه تمیز روی آن را بکشید.
 • کیف های پلاستیکی: کیف را با یک دستمال آغشته به آب و صابون بشویید. بعد آن را خشک کنید، سپس یک تکه پارچه پشمی را چندین بار روی کیف بمالید تا براق شود.

مجموعه پوشاک آبتین با ويژگي‌هاي منحصر به فرد خود در سبک طراحي و حساسيت‌هاي خاص در توليد جايگاه ويژه و شناخته شده‌اي را بدست آورده و معنایي معادل کيفيت، دوام و مرغوبيت را ايفا می نمايد.